Článek z Lučan ze sobotního utkání

V sobotu jsme hostili vedoucí celek tabulky Jiskru Harrachov a po prohraném poločase 0:2 jsme podlehli vysoko 0:4.

Do zápasu jsme nevstoupili dobře, hned v 10 min. přišel centr z pravé strany a nekrytý Sedlmajer z bezprostřední blízkosti otevřel skóre - 0:1. Po obdržené brance jsme hru vyrovnali, ale žádnou vyloženou šanci jsme si nevypracovali. Lekci z produktivity nám tak opět udělil soupeř. Centr tentokrát z levé strany zužitkoval ve 30. min Veselý, který se pohyboval na hranici ofsajdu. O pět minut později se ozvalo zranění brankaři Mohrovi, který musel odstoupit a v brance ho nahradil útočník Volf. Do útoku tak naskočil z lavičky dorostenec Kořínek a hned se blýsknul přímočarou akcí, kdy jeho centr skončil na zadní tyči překvapeného hostujícího brankaře, míč se ještě odrazil od tyče zpět na penaltu, ale nikdo z našich hráčů nebyl na dorážku připravený. V závěru poločasu ještě zkoušel štěstí M.Dítě, ale jeho střela skončila pouze na břevně.

Druhý poločas jsme začali aktivně, ale brankovou příležitost jsme si dlouho vytvořit nedokázali, naopak Harrachov podnikal nebezpečné brejky ze kterých dvakrát zazvonila tyč naší branky. V 60.minutě se prodral po pravé straně Brož, ale jeho zpětnou přihrávku Hillebrand nezužitkoval. Další šance na vstřelení kontaktní branky nepřicházely a tak udeřilo opět na straně druhé, Sedlmajer byl faulován na hranici šestnáctky, k míči se postavil Veselý a v 70.minutě po teči jednoho z bránících hráčů ve zdi dopravil míč do naší sítě potřetí. Lučany se snažili alespoň o čestný úspěch, ale J.Dítě svojí dalekonosnou střelou hostujícího brankaře nepřekvapil, Vokuš hlavou, ani Hillebrand s Kořínkem své pološance neproměnili a tak definitivní podobu výsledku dal na druhé straně Veselý, který utekl celé obraně a završil pět minut před koncem hattrick.

Prohra o čtyři branky je pro náš tým krutá, ale opět jsme se přesvědčili jaký je rozdíl ve vypracování gólových příležitostí a jejich proměňování.

V tomto zápase jsme sice neměli co ztratit, ale konec soutěže se blíží a stále figurujeme na posledním místě, z osmi jarních zápasů jsme dokázali pouze jednou naplno bodovat a jestli neprodleně nerozšíříme bodovou sbírku, může se stát, že od podzimu budeme jezdit na zápasy v rámci okresního přeboru.

FK Lučany - Jiskra Harrachov 0:4 (0:2)

Sestava: Mohr (35.Kořínek) - J.Dítě, Vokuš, Brož - Maňák, Svoboda, M.Dítě, Horký - Sochůrek (75.Mareš), Hillebrand, Volf