Derby pro Harrachov

V sobotu 13.6 se uskutečnilo derby dvou rivalů na hřišti v Kořenově. Domácím mužstvem bylo podle zápisu mužstvo Harrachova. Trenér Jiskry je na zasloužené dovolené v Madarsku a tak trenérské žezlo přenechal svému asistentu Pavlu Davidovy. Do útoku kvůli pochroumanému ramenu nenastoupil kanonýr Chlup a pracovní povinosti nepustili na trávník ani Radka Žídka. Zpět do hry naskočili Medal, Vodsedálek Aleš a v minulém zápase střídaný Grossberger, kterému se doléčilo svalové zranění. Záčátek zápasu byl nečekaně v režii Kořenova, který zaskočil borce Jiskry tvrdostí, přesností. Všude byli kořenovští dříve a jen s pomocí štestí Harrachov během prvních deseti minut neinkasoval. Po té se hra ustálila a první vetší šance "domácích" skončila golem. Z pravé strany přišel přízemní centr od Tomáše Kyncla a útočník Bergmann předskočil obránce Slavoje a otevřel skore. Kořenov se hnal do útoku za rychlým vyrovnáním a i přes slibné šance si nedokázal vypracovat nějakou větší z které by srovnal. Naopak Harrachov hrozil z brejků, které nově zvolené útočné duo Bergmann, Medal řešilo bud mizernou přihrávkou nebo jen polechtalo golmanovy rukavice. K navýšení skore měl nejblíže Bergmann, kterého na velkém vápně našel dobře hrající Grossberger, ale střela z otočky mířila jen těsně nad. Po té zůstal osamocen na hranici velkého vápna reprezentant Vodsedálek, ale místo střely volil přihrávku a s tou si kořenovští poradili. Hosté měly dva slibné rohy a jejich vysocí záložníci zamířili dvakrát jen tesně Hefertovy branky. Od 30. minuty se hrálo ve středu hřiště s řadou soubojů. Ani jeden tým ale do přestávky nic nevymyslel a tak se šlo do kabin za nejtěsnějšího stavu. V 55. minutě se po přečíslení a následném faulu na hranici pokutového území dostal k přímému kopu kapitán Horáček, který střelou k tyči zvýšil skore na 2:0 a dodal klid harrachovským. Z toho ho ale vyvedl při následné akci hostující Ježek, který prošel skoro od poloviny hřiště, narazil si s útočníkem a technickou střelou snížil na rozdíl jediné branky. V 64. minutě utekl po lajně harrachovský Gattuso Tomáš Kyncl a po chybě branaře z velkého úhlu vstřelil uklidnující gol a zvýšil skore na 3:1. Po inkasovaném golu hráči Slavoje působili odevzdaným dojmem, ale Jiskra toho nedokázala využít. Centry i nahrávky nenacházeli přesně damácí borce a tak se ujala až střela Bergmanna čtvrt hodiny před koncem zápasu. Zhruba z 25 metrů s pomocí teče vymetl pavučinu a uzavřel skore zápasu na konečných 4:1 pro Jiskru. Vítězství zasloužené a parní válec Harrachova pokračuje již 17 vítězstvím v této sezoně. Přístí týden hrajeme s jistým sestupujícím Rádlem a v případě výhry můžeme slavit titul v okresním přeboru...

FK JISKRA HARRACHOV - Kořenov   4:1 (1:0)

GOLY : 15. a 75. min. Bergmann, 55. Horáček, 64. Kyncl

SESTAVA : Hefert - Barbořák, Horáček, Grossberger, Erlebach - Vodsedálek, Rýdl (65.Daněk), Kyncl (80.David P.), David M. (58.Hlava) - Medal, Bergmann

Rozhodčí : Lejsek