Domácí výhra proti H. Branné

Za velké zimy se odehrálo utkání 12.kola I. B třídy, kdy jsme přivítali celek Horní Branné. Do zápasu nastupili navrátilci Jakub Jiroutek, Radek Žídek a David Medal. Jelikož všechna sestupem ohrožená mužstva nebodovala, potřebovali jsme naplno bodovat, aby jsme zimní přestávku strávili relativně v klidu. Začátek zápasu jsme ale jako snad už obvykle nezvládli a hned v 5. minutě jsme obrdželi gol. Láda Horáček se sportovně přiznal, že tečoval míč a hosté zahrávali rohový kop. Nikým nehlídaný hráč asi na třikrát prostřelil Heferta a hosté vedli. Obrana na začátku utkání zaspala začátek a nabízela šance hostujícím útočníkům ke skorování. Obrovskou hrubici převedl předstoper David Grossberger, který po autu Bergmanna jako poslední hráč dělal zbytečnou kličku, útočník mu ji vypíchl a hráči Branné ve třech běželi na branaře Heferta. Pár hezkých narážeček a bezmocný Hefert lovil podruhé míč ze sítě. Paradoxně nás tyto dvě branky nakopli k dobrému výkonu a okamžitému snížení. Bergmann si po autu narazil s Horáčkem, ten přeloboval obranu na volného Veselého, který šel sám na golmana Hofmana. Venca si zkušeně položil golmana a lehkým obloučkem snížil na rozdíl jednoho golu. Po té jsme převzali otěže zápasu do svých rukou a hosté se jen bránili. Ve 27. minutě dostal do běhu míč Tomáš Kyncl, vystřelil přízemní bombu, ale pomezní byl proti a odmával nesmyslný ofsajd. Krásnou narážečku vzduchem zakončil ve 41. minutě Chlup. Veselý dostal přihrávku na křídlo a namazal Chlupovy, který podél branaře hostí srovnal na 2:2. Poločas byl tedy remízový a myslím, že poměrně zaslouženě. hosté byli lepší úvodní čtvrt hodinku a poté jsme byli lepším mužstvem my. Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že chceme soupeře ještě zatlačit a přidat ještě další goly a dokonat tak obrat v utkání. To se podařilo v 64. minutě. Martin David utekl po lajně, naservíroval Tomáši Kynclovy na velké vápno a ten ze skrumáže vystřelil přesně k tyči Hofmanovy branky. V 75. minutě jsme vhazovali aut, míč byl prodloužen do vápna a Bergmann z první potvrdil, že tři body zůstanou v Ďolíčku. Všichni hráči si zaslouží za bojovnost a za to, že jsme bojovali i za stavu 0:2 jeden za druhého. Skvělý obrat jen haní vyloučení Grossbergera, který musel předčasně do sprch za druhou žlutou kartu. Příští týden zajíždíme do Víchové na pojizerské derby. Přijedte nás podpořit v předposledním kole I. B třídy....

FK JISKRA HARRACHOV - Horní Branná 4:2 (2:2)

SESTAVA JISKRY : Hefert - Bergmann, Horáček, Grossberger, Žídek - David M.(72. Medal D.), Trepera(52. Fojtík), Jiroutek, Kyncl - Chlup(87. Barbořák), Veselý

Sestava H. Branné : Hofman - Gaudel, Fiedler, Nydrle, Šimůnek - Dufík, Šlechta, Beneš, Vešek - Illner, Zuzánek

GOLY : 16. Veselý, 41. Chlup, 64. Kyncl,  75. Bergmann - 5. Šlechta, 15. Illner

Žk.: 25. a 74. Grossberger, 85. Chlup

Čk.: 74. Grossberger