Jiskra deklasovala rezervu Mšena

Sedmé kolo I. B třídy k nám přivedlo rezervní tým Mšena. Sestava Jiskry byla téméř úplná až na vykartované Chlupa s Kynclem. Zajímavý tah vymysleli trenéři Rieger s Davidem, když do útoku vedle sebe postavili Bergmanna s Grossbergerem, kteří doposud nastupovali jen v obraně, ale ty se jim odměnili již ve 2. minutě, když Bergmann dostal perfektní pas mezi obranu od Trepery, obešel posledního hráče a z velkého vápna podél branaře dal první a velmi důležitý gol. Jiskra byla i nadále lepším mužstvem, vypracovala si i pár rohových kopů a centrů, které ale zůstali nevyužity. Za zmínku ještě stojí centr Martina Davida na který ale Bergmann jen o kousek nedosáhl. Navýšení skore přišlo po půlhodině hry. Bergmann dostal centr za obranu, potáhl míč a naservíroval před branku Fojtíkovy, který s přispěním štěstíčka zvýšil na 2:0. Hosté byli i nadále pasivnějším mužstvem. Po trestném kopu Trepery, který se odrazil od břevna Farského branky mohl navýšit Adámek, ale z 8 metrů ranou přestřelil. Gol po kabin přidal ve 44. minutě Bergmann. Pas ze středu zálohy vyslal opět Trepera, obránce míč přenechával branařovy, ale domácí Bergmann míč vypíchl a přeloboval na poločasových 3:0. Mšeno do té doby vystřelilo jen 2x na branku a bylo víceméně neškodným týmem. Do druhého poločasu jsme nastupovali s tím, že se pokusíme neikasovat a ještě navýšit skore a udobřit si fanoušky, protože jsme doma měli zatím hrozivou bilanci 2:7 a žádný bodový zisk. Prvních deset minut první půle byli ale lepší hosté, kteří si krátkýma přihrávkama vypracovávali územní převahu, ale střelu na nestárnoucího Heferta žádnou nevyslali. To se změnilo až po nedorozumění kapitána Horáčka s Adámkem a hostující Petr ranou z vápna nedal našemu brankáři šanci a snížil na 3:1. O pět minut později vybojoval Bergmann míč u lajny, obešel svého strážce a tomu nezbývalo nic jiného než faulovat. K penaltě se postavil Láda Horáček a i když golman jeho směr vystihl, tak na míč nedosáhl a bylo to zase o tři goly. Po té mohl Bergmann ještě navýšit, ale přízemní centr Šíra netrefil přesně. V 70. minutě vyrobil brankář Hefert hrubici, když si zařval na Horáčka, ten míč pustil, ale hostující Petr vypíchl míč a pohodlně snížil na 4:2. Skore se měnilo hned minutku po té. Milan Šír utekl přes půl hřiště, narazil si s Grossbergerem a anličanem zvýšil na rozdíl tří golů. Během 5 minut mohl Bergmann dvakrát ještě zvýšit skore, ale jeho loby mířili mimo a vypadalo to, že hattrick na stadionu v Ďolíčku diváci neuvidí. Jenže šest minut před koncem měl míč Martin David, který nejprve chtěl vystřelit, ale namísto toho vymyslel geniální přihrávku svojí levou nohou mezi obránce a Bergmann zblízka prostřelil brankáře Farského a dovršil svůj hattrick. Výhra 6:2 je naprosto zasloužená a takovýmto výkonem by jsme mohli potrápit i větší favority než jakým bylo Mšeno. Všichni hráči podali maximální výkon a přesvědčili jsme se, že hrát se dá s každým. Skvělé utkání odehrál Trepera a Grossberger, který velmi dobře vybojovával míče pro Bergmanna. Jen škoda zbytečně obdržených golů, ale i tak výhra je skvělá a musíme potvrdit body proti Plavům na jejich hřišti, kde jsou Plavy velmi silné...

FK JISKRA HARRACHOV - Mšeno "B"  6:2 (3:0)

Sestava JISKRY : Hefert - Berka (68. Medal R.), Horáček "C", Adámek, Barbořák - David M., Fojtík, Trepera, Šír - Grossberger (87. David P.), Bergmann (87. Široký)

Sestava Mšena "B" : Farský - Škvor, Kobylka, Vejprava, Oleníček - Hall (60. Vaněk), Ryšavý, Uko, Weber - Koudelka, Petr

GOLY : 2., 44. a 86. Bergmann, 29. Fojtík, 57. Horáček (p), 71. Šír - 57. a 70. Petr

ŽK.: Fojtík - Hall