Jiskra má první remízu

Na hřiště do Rovenska jsme přijeli urvat nějaké body a chtěli jsme se poprat s týmem o důležité body, protože Rovensko je také ve spodní části tabulky I. B třídy. Do zápasu nenastoupil Radek Medal, Milan Šír a Petr David. Záčátek zápasu jsme snad jako vždy byli lepším mužstvem, i když rovenští hrozili z brejků a nebýt branaře Farského, který zachránil nejednu situaci, tak jsme mohli v 11. minutě prohrávat. Bergmannovy na lajně utekl domácí záložník, nacentroval a na malém vápně osamocený útočník Rovenska trestuhodně selhal a uklidil míč jen Martinu Farskému do rukavic. Ve 20. minutě dostal nabídku na otevření skore Kyncl, který postupoval z levé strany sám na brankáře domácích Vrabce, ten ale dobře vyběhl a náš střední záložník se zalekl a poslal míč svojí levou nohou hodně mimo jeho svatyně. První poločas byl spíše o bojovnosti a fotbalové krásy stadion v Rovensku moc neviděl. Napovídal tomu i nerovný terén, který byl navíc podmáčený. I když měla Jiskra více ze hry, tak si domácí zadáci i s pomocí faulů vše pohlídali a na domácího golmana Vrabce nešla až na Veselého tyč žádná nebezpečnější střela. Do kabin se tudíž šlo za bezgolového stavu. Do druhého poločasu nastoupila stejná jedenáctka, která ukončila ten první. Zápas byl celkem vyrovnaný, bez vyložených šancí a tak se trenérské duo Rieger, David rozhodlo pro oživení útočných sil. V 68.minutě byl ze hry stažen Chlup, nahradil do obránce Petr Adámek a do útoku se vedle Veselého postavil Bergmann. Toto střídání se vyplatilo hned o dvě minuty později. Žídek vystřelil z 22 metrů, domácí obránce míč tečoval a ten se dostal k Bergmannovy na hranici penalty. Ten kulatý nesmysl zpracoval a pod vybíhajícím Vrabcem otevřel skore zápasu.V tom se na rozhodčí strhla neuvěřitelná mela kvůli údajnému ofsajdu, který ale jako vždy viděli jen rovenští hráči a skalní fanoušci. Od té doby byl zápas nesmírně vyhecovaný, dojížděli se souboje ještě tvrději než předtím a rozhodčí Jirák přestal mít zápas ve svých otěžích. Ostudně chyboval, vysmívali se mu i domácí hráči, fanoušci, prostě všichni kteří se na tento zápas přišli podívat. To co jsme všichni čekali přišlo v 78. minutě. Troufám si tvrdit, že za stavu 0:0 by rozhodčí tuto penaltu neodpískal. Ale byl pod tlakem všech rovenských a tak za nastřelenou ruku na hranici pokutového území foukl penaltu. Bylo jasné že po údajném našem golu z ofsajdu něčím odmění i hráče Rovenska, tudíž jsme se ani nerozčilovali a brali jsme tento verdikt jako fakt. Je smutné že v okresní soutěži jsou někteří rozhodčí na lepší úrovni než v krajské. I když jsme kolikrát nadávali na p. Huška, Albla a atd., ale na co si hrají tito mladí troubové v rozhodcovkých oblecích to nemá obdoby. Zápas skončil remízou, rozhodčí rozdělil body sám a byla pro všechny spokojenost. Mohli jsme dokonce i prohrát, nebýt dobře postavených tyčí Martina Farského, kterého snad z poloviny hřiště v 89. minutě vystrašil domácí záložník a střelou roku napálil jen břevno. Příští zápas hrajeme doma s celkem Horní Branné o další důležité tři body...

Rovensko - FK JISKRA HARRACHOV 1:1 (0:0)

Sestava Rovenska : Vrabec - Jirásko, Holeček, Skalický, Brunlík - Malý D., Malý L., Náhlovský, Hanzl - Šimek, Špína

SESTAVA FKJH : Farský - Bergmann, Horáček, Barbořák, Grossberger - Žídek, Trepera, Kyncl, Fojtík(72. David M.) - Veselý, Chlup(58. Adámek)

GOLY: 78. (p) Šimek - 70. Bergmann

Žk.: 33. Veselý, 79. Horáček