Jiskra přejela rezervu Brodu

Za deštivého dne se odehrálo utkání, které mělo napovědět jak na tom Jiskra je v boji za postupem do I. B třídy. Hráli jsme s rezervou Železného Brodu, která se pohybuje na čelních pozicích II. OP třídy. Utkání začalo kvůli pozdnímu příjezdu hostů o 20 minut později. Trenérské duo Rieger, David postrádalo řadu opor v čele s Davidem Medalem, Radkem Rýdlem, Tomášem Kynclem a žolíkem Lukášem Hlavou, a tak se do útoku vedle Chlupa postavil už podruhé rychlý Žídek. Hned čtvrtá minuta dodala klid do harrachovských řad, když si kanonýr Chlup naběhl na kolmou přihrávku za obranu, která ho ale zahnala do koutu hřiště. Nicméně obránce a vybíhající brankář Kordík jen mohli přihližet, jak si náš Pedinhu pohrál s balonem a z úhlu vstřelil úvodní gol zápasu. Lepší začátek si Jiskra nemohla přát, jelikož hosté měli mladé mužstvo s kterým tento gol zamával. Brod hrozil především z dobře propracovaných brejků, ale nejlepší obrana v soutěži si s nimy bez problémů poradila. Zejména šikovný Havrda nejedou zatopil jinak nepřekonatelné obraně. V 15. minutě dostal Martin David výstrahu v podobě žluté karty, když zezadu zajel do krajního záložníka. Ve 34. minutě bylo ještě veseleji. Kanonýr Chlup dostal přihrávku na malé vápno, finta ala Ronaldinho a na dvakrát skoruje na rozdíl dvou branek. Po té Jiskra uklidnila hru a hosté toho chtěli využít,ale střely Tunky a Havrdy nešli mezi tyče a tak na ukazateli skore svítilo po 45 minutách 2:0 pro domácí. Do druhého poločasu vstupovali hráči za silného deště, který ještě více ztížil hráčům pohyb na již tak špatném hřišti. Hosté se pokoušeli o zvrat v utkání, ale agilní Havrda zamířil mimo a tak přišel trest v podobě přímého volného kopu, který zahrával Fojtík a záložník Martin David lehce tečoval do sítě. Vedení 3:0 pro Jiskru bylo zasloužené. Jenže to by nebyl rozhodčí Linhart, který svoji blbostí zbytečně vyhecoval utkání. Za mluvení uviděl žlutý kartonek zblízka kapitán týmu Láda Horáček a z následného nepřímého kopu trefil Brožek tyč Hefertovy svatyně. V 78. minutě obránce Grossberger zatáhl Havrdu za dres a sudí Linhart nařídil pokutový kop. Utočník hostí z pokutového kopu zvolil levou stranu Hefertovy brány, ale náš nestárnoucí golman to vyčíhal a chytil. Z následného protiútoku Pedy netrefil skákající míč na penaltě a tak skore zůstalo na rozdíl tří branek. V 78. minutě nakonec hosté vstřelili branku, když pan Linhart nařídil za stažení druhý pokutový kop a tentokráté Havlíček vstřelil jediný gol hostí. Do konce zápasu si Jiskra pohlídala výsledek a zaslouženě získala tři body. Tento týden v sobotu od 14:30 hrajeme další důležité utkání s rezervou Velkých Hamrů a za dva týdny ZÁPAS ROKU s Hodkovicemy o první místo v tabulce. Jelikož Hodkovice zaváhali a ztratily body v Josefově Dole, tak Jiskra má vše ve svých rukách. Pokud vše vyhraje, tak postupuje do I. B třídy...přijdte nás podpořit....FKJH

FK JISKRA HARRACHOV - Železný Brod "B" 3:1 (2:0)

GOLY : 4. Chlup, 34. Chlup, 70. David M. - 78. PK Havlíček

SESTAVA : Hefert - Bergmann, Horáček, Grossberger, Erlebach - David M.(75.Hamáček), Fojtík, Vodsedálek A., Šír (67.Barbořák) - Chlup, Žídek

Rozhodčí : Linhart