Jiskra znovu prohrála o jeden gol

K mistrovskému utkání do Jablonce nad Nisou, rezervě Mšena, jsme vyjeli bez dvou vykartovaných hráčů Jiroutka a Veselého. Pro nemoc se omluvil Rýdl, zraněn je i nadále Grossberger. Mšeno mělo na jaře velmi dobré výkony a tudíž jsme pro více jak bod nejeli. Začátek a vlastně skoro celý první poločas jsme byli v hlubokém bloku a nechali rezervu krajského Mšena hrát a pokyny zněli podnikat rychlé protiútoky. První šanci si vypracovali domácí, ale Hefert byl pozorný a vyrazil na roh. Domácí se i nadále tlačili do útoku, ale jejich dlouhé nákopy likvidoval Hefert nebo si s nimi poradila obrana. Poločas tedy byl bezgolový a nám více než vyhovoval. Druhý poločas začal stejně jako ten první, hosté hráli a my jsme pozorně bránili. Velkou šanci promarnil Chlup, kterému Martin David naservíroval před opuštěno branku, ale vracející se obránce ještě stačil ve skluzu odkopnout míč na rohový kop. Kritická situace přišla v 72. minutě. Domácí už asi po čtvrté nakopli křižný balon na rychlého Houžvičku, ten vyhrál sprinterský souboj a nestárnoucím Barbořákem, poslal zpětnou přihrávku na Petrtýla a ten šouravou střelou poslal kulatý nesmysl k tyči bezmocného Heferta. Domácí hráli od 80. minuty o deseti hráčích, když trenér Gottwald vyčerpal všechna střídání a jejich hráč se zranil. Převzali jsme iniciativu a chtěli vyrovnat i když jsme byli po celý zápas slabším mužstvem. Nicméně jsme si vypracovali nejméně dvě vyložené šance. Nejprve hlavičkoval Chlup mimo a poté Bergmann zahodil stoprocentní šanci a odmítl tím vyrovnání na 1:1. Zápas asi zaslouženě vyhrálo Mšeno, možná kdyby jsme byli více nebojácní a nehráli až tak viditelně na remízu, tak jsme si bodík odvézt mohli. Ještě nutno dodat, že nebýt skvělých zákroků branaře Heferta, tak jsme si mohli odvést nejméně třígolový příděl.

Mšeno "B" - FK JISKRA HARRACHOV 1:0 (0:0)

Setsava Mšena : Farský, Kobylka, Knappe, Vejprava, Matoušek, Zámečník, Hýř, Petrýl, Chroustovský, Houžvička, Švorc. Střídali : Ryšavý, Daniel, Konvalinka

SESTAVA FKJH :  Hefert - Bergmann, Horáček, Adámek, Barbořák - Barbořák ml., Trepera, Kyncl, David M., Hlava(56. Kučera) - Chlup

GOLY : 72. Petrtýl

žk.: 42. Zámečník - 88. Barbořák ml.

Rozhodčí : Šubrt, Bláha, Kozák