Na jaře bez ztráty bodu

Po sérii odložených domácích zápasů jsme se utkali až v rámci 20. kola s rezervou Mšena na domácí půdě. Do svého prvního zápasu po zranění měl zasáhnout David Jech, ale bohužel si den před zápasem otočil koleno a zřejmě pro něj sezona skončila, pro červenou kartu stál Radek Barbořák mladší. Jinak jsme byli v plné síle i s navrátilcem Jakubem Jiroutkem. První čtvrthodinka byla podle našich představ, když jsme si vypracovali nejméně tři slibné šance, ale Petr Halama, Venca Veselý a ani Trepera svoje šance nevyužili, a tak přišel trest v podobě rychle rozehraného rohového kopu a nikým neatakovaný Pokorný zavěsil do pravého rohu Vránovy branky. Odpověd na sebe nenechala dlouho čekat. Po našem faulu na Bergmanna se kopal trestný kop, který ale obrana Mšena odvrátila jen k volnému Kroupovy, který z 25 metrů nedal žádnou šanci Farskému a poslal ranou do šibenice kulatý nesmysl tam, kam z našeho pohledu patřil. První poločas se hrál docela slušný fotbal i s přispěním Mšena, kteří až na pár nakopávaných balonů hráli po zemi na nebezpečného Krejčíka s Pokorným. Ve 41. minutě přišel tradiční dlouhý aut Lukáše Halamy a Bergmann hlavou otočil skore v náš prospěch. Padesátý gol v sezoně pro Jiskru a svůj první v dresu Harrachova vstřelil Michal Sedlmajer. Veselý krásně potáhl kolem lajny, po zemi dal pod sebe na volného Sedlmajera, ten nikým neatakován na malém vápně rozvlnil hostující sít po třetí a do kabin se šlo za stavu 3:1. Do druhého poločasu jsme vstoupili s janým úkolem ubránit výsledek, protože na našem malém hřišti zbytečně otevřít hru by byla sebevražda s tímto těžkým soupeřem. Nechali jsme hrát hosty, ale ty bud vychytal výborně chytající Vrána nebo se s nimi vypořádala obrana,   která v 68. miutě přišla o svého dirigenta. Lukáš Halama se při odkopu zranil a musel ze hřiště. K Ladovy Horáčkovy se posunul Lukášův bratr Petr a myslím, že to zvádl celkem dobře. My jsme měli jedinou vážnou šanci ve druhé půlce a to když Martin David vystřelil po centru z levé strany z voleje, ale bohužel trefil jen branaře Farského. Druhá půle už moc fotbalové krásy z naší strany nepřinesla, ale hosté si také nic vyloženého nevytvořili, a tak jsme v těžkém utkání vyhráli o dvě branky. Už  se stává tradicí že musíme prohrávat, aby jsme se zvedli a utkání vyhráli i když tentokrát dá se říci že zaslouženě.

SESTAVA FKJH : Vrána - Kroupa, Halama L.(68. Chlup), Horáček, Barbořák(57. Jiroutek) - Bergmann, Trepera(85. Grossberger), Halama P., David - Veselý, Sedlmajer

Sestava Mšeno "B": Farský, Škvor, Šmelina, Čermák, Bistiak, Hadidi, Ryšavý, Petrtýl, Mráček, Pokorný, Krejčík - stř. Švorc, Novotný

GOLY : 23. Kroupa, 41. Bergmann, 45. Sedlmajer - 20. Pokorný

Žk.: Veselý, Chlup - Škvor, Švorc

Rozhodčí: Hanyk, Nestler, Stříbrný (laik)