Ostudný výkon a prohra 1:4

První mistrovský zápas jsme sehráli s poslední Novou Vsí, která se nacházela na posledním místě tabulky I. B třídy - východ. První duel jsme vyhráli po slabém výkonu na hřišti Nové Vsi 1:0 štastným golem Bergmanna. Ves ale měla spoustu šancí a podle mě neprávem přezimovala na posledním místě tabulky. Do zápasu nemohla nastoupit nová posila v podobě Radka Barbořáka, Radek Rýdl stále laboruje se zraněnými zády a hostování Slavomíra Trepery bylo dotáhnuto až po tomto duelu. Vrátil se ale Jakub Jiroutek, který se postavil s Kynclem do středu zálohy. Začátek zápasu byl bez šancí, spíš jen boj o střed hřiště, ale to platilo jen do dvanácté minuty kdy si veterán Hefert zařval, ale hostující Máka ještě stačil "vydloubnout" míč zpod Heferta a nadvakrát balon protlačil za jeho záda. Po té jsme hru zlepšili a začali i Ves mírně tlačit. Pár tretných kopů bylo zahozeno Veselým, který ale hezky našel z jednoho "trestnáku" kapitána Horáčka. Láda nezvykle centroval z lajny a osamocený Bergmann trestuhodně z malého vápna odmítl šanci na vyrovnání. Potrestání za prohřešek novoveských přišlo ve 39. minutě zápasu, kdy už po několikáté hostující celek zbytečně fauloval. K míči se postavil Horáček a poslal míč přes zed do branky. Hostující branař Plíšek si na míč sáhl, ale byl krátký. Hned minutu na to se probíjel předstoper Grossberger do vápna, míč si ale blbě ukopl a musel podstoupit souboj, kde se bohužel zranil a musel opustit hřiště. Na jeho místo přišel Adámek, který místo do Davida čistil prostor. Do kabin se šlo tedy za nerozhodného stavu 1:1. Bohužel to, co jsme nechtěli bylo rychle inkasovat branku, což se ale stalo. Tři minuty po přestávce hosté vybojovali roh, který proletěl pokutovým uzemím až k penaltovému puntíku, kde podivným způsobem uklidil míč s pomocí tyče znovu Máka. Obě dvě branky byli velmi laciné a jen nedůrazem a osobníma chybama jsme umožnili Vsi vedení. V 54. minutě šel dolů Martin David, který jako ostatně nikdo dnes neměl svůj den a na hřiště nastoupil druhý z jablonecké legie Šír. O deset minut později museli trenéři udělat další změnu. Hefert podstoupil podle mnohých čistý souboj, jenže ke smůle našeho golmana mu hostující útočník dost ošklivě přejel nohu a Libor hned po faulu ukazoval, že to nepůjde. Jelikož to byl jediný golman na soupisce pro tento zápas, tak do branky musel Veselý, místo něho se postavil do útoku vedle Chlupa Bergmann a na pravou obranu šel Radim Široký. Musím zmínit 57.minutu, kdy jsme šli do útoku, hostující brankáč Plíšek náš záměr vystihl, včasným vyběhnutím protiútok zhatil, ale nepochopitelně metr od pomezní čáry kopl do míče jak kdyby hrál rugby a zakopl balon skoro až do sousedního Kořenova, vysloužil si za to oprávněnou žlutou kartu. V 73. minutě už to bylo o dvě branky. Veselý si zařval z branky na kapitána Horáčka, ten pustil míč, ale to v čem Ves vynikala celý zápas se nám stalo znovu osudným. Střídající Tomášek byl velmi důrazný, vybojoval na naší dvojici balon a pohodlně uklidil míč do prázdné branky. V 88. minutě udělal chybu Široký, hosté toho dokonale využili, i když jim cestu ještě zkoplikoval Horáček, ale Tomášek potvrdil roli žolíka a uzavřel skore zápasu na konečných 1:4 pro Novou Ves. V 93. minutě ještě dostal červenou kartu za zbytečný zákrok Zuzánek, který zezadu nekompomisně sestřelil Kyncla. Důležité je říci, že naprosto zasloužená prohra Jiskry, která se nevyrovnala bojovnosti a nasazení soupeře. Na domácí zápas přišlo poměrně dost diváků, ale odcházeli zklamaní jako už dlouho ne. Dalším mínus je, že do přištího zápasu určitě nenastoupí brankař Hefet a Grossberger. U Veselého, který dohrál utkání bez problému se obejvilo zranění kotníku a jeho start je víceméně taky vyloučen. Příští kolo zajíždíme do Lučan, které nás doma poměrně přehráli a vyhráli jasně 5:1. Hraje se v sobotu od 16:30, tudíž naprosto ideální čas na fotbal a všichni harrachovští hráči slibují, že tentokráté zápas nevypustí a jelikož nejsme žádní favorité, tak remíza bude zlatým bodem. Přijedte nás podpořit.....FKJH

FK JISKRA HARRACHOV - Nová Ves 1:4 (1:1)

SESTAVA JISKRY : Hefert(64. Široký) - Bergmann, Horáček, Grossberger (40. Adámek), Barbořák - Vodsedálek A., Kyncl, Jiroutek J., Kyncl, David M.(54. Šír) - Veselý, Chlup

Sestava Nová Ves : Plíšek, Hadač, Máka, Hurán, Štejfa, Nožička, Zuzánek, Brendl, Čapek, Zajíc, Jíra - střídali : Tomášek, Dušta

GOLY : 39. Horáček - 12. a 48. Máka, 73. a 88. Tomášek

Žk.: David M., Kyncl, Chlup - Štejfa, Plíšek, Hadač,

Čk.: 0 - Zuzánek

Rozhodčí : Barcuch, Kadlec, Paldus, delegát : Langer