Podruhé bez bodů

První zápas Jiskry v nové sezoně a zároven premiéra v I. B třídě nám do Dolíčku přivedla tým z Malé Skály, který bojoval minulý ročník o druhé místo. Harrachovu chyběli Medal a Žídek, kteří měli pracovní povinosti, jinak byl kádr úplný. Do základní sestavy se vrátil Jakub Jiroutek, který zaujal místo v útoku vedle hráče utkání z Jenišovic Roberta Chlupa. Před utkáním byli favorité utkání hráči Malé Skály, což hned v úvodu prokázali. Prvních 15 minut nepustili harrachovské borce ke své šestnátce a sami valili jeden útok za druhým. V 10. minutě po zaváhání branaře Libora Heferta vykopával Bergmann míč z prázdné svatyně. Po té se hra uklidnila, ale hosté byli i nadále o třídu lepším mužstvem. V 29. minutě se zranil po ostrém skluzu domácí křídelník Martin David a s lehkým otřesem mozku byl střídán Alešem Vodsedálkem. Jiskra hrozila jen z ojedinělých brejků, po jednom z nich mohl Šír a Jiroutek skorovat, ale obrana včasným doběhnutím vždy akci zkazila. Za zmínku ještě stojí solo středopolaře Kyncla, který si na velkém vápně povodil 4 hráče Skály, ale na prudkou střelu už mu nezbyly síly, a tak se šlo do kabin za nerozhodnutého stavu a to bez branek. Skála byla první půli lepším mužstvem, ale obránci Jiskry s branařem Hefertem i s přispěním kousku štěstí neikasovali. V kabině zůstal Radek Rýdl, kterého vystřídal Aleš Fojtík. Ten se posunul na hrot a Kuba Jiroutek se stáhnul do středu zálohy. Do druhé pětačtyřicetiminutovky Jiskra nastupovala s cílem neinkasovat a dá se říci i udržet bezbrankový stav. Jenže to vzalo za své v 59. minutě, kdy po nezaviněné srážce dobíhajícího útočníka hostí a kapitána Jiskry Horáčka rozhodčí Mařík "fouknul" penaltu. K ní se postavil Serbus, který nedal Hefertovy šanci a poslal balon k druhé tyči. Jiskra se snažila vzápětí vyrovnat, ale do otevřené obrany si naběhl Pekárek a s přispěním teče Adámka zvýšil na 0:2. Jiskra se i nadále tlačila do útoku, ale tížený gol se jí podařilo vstřelit až parádní trefou Fojtíka, který z 30 metrů svojí levou nohou vymetl pavučinu v Krausově brance. Po té nastal lehký tlak Harrachova, ale obrana Skály si vše bez problémů pohlídala a zaslouženě si z Ďolíčku odvezla všechny body. Skála předvedla pěkný fotbal s minimem doteků a svoji lehkostí a fotbalovostí nás jasně přehrála. Příští neděli zavítáme k taktéž nováčkovy do Nové Vsi nad Popelkou, kde se pokusíme získat první body do tabulky. Výkop je stanoven na 17:00, přijedte nás podpořit...FKJH

FK JISKRA HARRACHOV - Malá Skála  1:2 (0:0)

SESTAVA JISKRY : Hefert - Bergmann, Horáček "C", Adámek (69. Berka), Grossberger - David M. (30. Vodsedálek), Kyncl, Rýdl (45. Fojtík), Šír - Chlup, Jiroutek

Malá Skála : Krause, Cafourek, Kotrba, Pekárek, Brožek, Vepřek, Silhán , Novák, Serbus, Daníček "C", Pátek

GOLY : 85. Fojtík - 59.(p) Serbus, 70. Pekárek

ŽK.: 87. Brožek

Rozhodčí : Mařík Josef, Diringer Petr, Brož Antonín