Povinná výhra

FK  JISKRA HARRACHOV - Železný Brod "B" 7:1 (5:0)

V sobotu nastoupila Jiskra už ke třetímu domácímu zápasu za sebou a jediným cílem bylo získat tři body a tím pádem setrvat na první příčce tabulky. Do zápasu nemohli  nastoupit  Kroupa , Jech, Široký a Chlup. Už před začátkem utkání se mluvilo o tom, zda budou hosté posíleni o některé hráče z "A" týmu. Nestalo se tomu tak, poněvadž áčko hrálo v neděli důležitý zápas o udržení v krajském přeboru.

Hosté nastoupili k zápasu velmi laxně a už v druhé minutě utkání Jiroutek našel přihrávkou v pokutovém území Radka Barbořáka ml. a pro něj nebyl problém umístit balon za Kordíkovi záda 1:0. Domácí určovali tempo hry a za tři minuty se znovu měnilo skóre po autu Petra Halamy dostal balon do nohy Martin David obešel jednoho bránícího hráče a jeho střela vymetla pavučinu z rohu branky 2:0.   Tlak domácích nepřestával a hosty k ničemu nepouštěl ve 22.minutě se měnilo skore po třetí po autovém vhazování a naslédném centru byl na konci akce Bergmann 3:0. Ve 37.minutě muselo dojít ke střídání autora třetí branky Bergmanna ( natažené vazy v koleni)  vystřídal  Grossberger. Harrachovští si ten zápas užívali a po kratkých přihrávkách ve středu hřiště Barbořák ml. načechral míč za obranu kam si zaběhl Sedlmajer a přeloboval brankáře Kordíka 4:0.  Do poločasu se měnilo skore ještě jednou to když Petr Halama přihrál před prázdnou branku Sedlmajerovi a ten vsítil svou druhou branku v utkání 5:0.

Krásný první poločas ze strany domácích. Hosté ohrozili domácí branku pouze ojediněle. Nejvěrnější fanoušci FKJH museli být o poločas nadmíru spokojeni i v tak chladném počasí je poločasový výsledek musel hřát u srdce. Trenéři v poločase provedli hned dvojí střídání a dali prostor všem hráčům kteří byli připraveni do hry.

V druhém poločase tedy nastoupil místo J.Jiroutka Sláva Trapera a za Barbořáka st nastoupil Daněk. Tato střídání se trošičku promítla na hře Jiskry. Hosté chtěli vstřelit alespoň čestný gól, ale jejich akce končili buď v naruči Vrány nebo na obraně Harrachova. Až  v 70. minutě se opět měnilo skore po dlouhém autu na zadní tyč se prosadil hlavou Veselý 6:0.  A o čtyři minuty později vyslal pumelenici z dvaceti metrů  Barbořák ml. do šibenice Kordíkovi branky  7:0. Nakonec hosté přeci jenom vstřelili branku, po chybě obrany se prosadil po dvou minutách na hřišti  Bezstarosta 7:1. Tímto výsledkem skončilo i utkání a Harrachov si tak i pro příští týden udržel první místo v 1.B třídě.

Co by to bylo za utkání, kdyby náš "kecal" opět něco neprovedl. Za stavu 6:0 pro domácí si zbytečně vysloužil už 11. žlutou kartu, když se dožadoval pokutového kopu za ruku. Tyto jeho "blikance" jsou zbytečné !!!

Příští utkání se odehraje v sousedních Lučanech v sobotu 19.5.  od 17:00 hod. jste srdečně zváni. Tak kdo má auto a chuť přijeďte na sraz ke Karolíně.

Branky: 2. a 74.min Barbořák, 40 a 45.min Sedlmajer, 5.min David, 22.min Bergmann, 70.min Veselý - 76.Bezstarosta

ŽK: Barbořák ml.

Rozhodčí: Jirák - Diringer - Macháček

Delegát : Hoffmann Václav