Přátelské utkání vítězné

V sobotu jsme se utkali s Bozkovem, který hraje o soutěž výše a to I. A třídu, ve které figuruje na 7. místě tabulky. Uvedli se plánované posily Petr Halama (VTJ) a Michal Sedlmajer(Janov). Petr se postavil do středu zálohy se svým bratrem Radkem a Michal nastoupil na levém kraji zálohy. Oba zahráli celkem slušný zápas a vedení začalo jednat o jejich přesunu do Jiskry. Zápas začal územní převahou Jiskry a hned ve druhé minutě mohl dát Bergmann první gol nové sezony, ale zblízka balon netrefil ideálně a obránci vykopli balon z brankové čáry. O první branku se nakonec zasloužil Robert Chup, který dostal ideální centr od Martina Davida a zkušeně se pověsil nikým neatakován do vzduchu a poslal balon k tyči bezmocného brankáře. První půlhodina patřila jednoznačně FKJH, Bozkov měl ojedinělé brejky v kterých ale nebylo velké nebezpečí a obrana si bez problémů poradila. Ve 35. minutě padl druhý gol, Martin David zatáhl po pravém křídle balon, nacentroval před branku a Bergmann už měl velmi lehký úkol ve skluzu poslat míč do prázdné branky. Po dlouhých 3 měsících všichni hráči viděli velké hřiště a prvních 45 minut se i přes to hrál docela slušný fotbal. Druhá půlka začla dalším golem v síti Bozkova. Bergmann vybojoval balon, naservíroval na malé vápno Chlupovy a ten po třetí rozvlnil sít bozkovské branky. Vedení 3:0 nás ale zbytečně ukolébalo a otěže zápasu převzali bozkovští. Záložní řada nám přestala fungovat, moc se nebránilo a tak se hráči Bozkova dostali ke svému jedinému zásahu. Makula si zkušeně pohrál s obranou a bodlem, které umí jen náš Venca Veselý zavěsil nechytatelně k tyči Vránovy branky, který jinak odchytal výborné utkání a hlavně v druhé půlce nás hodně podržel. I my jsme si vypracovali další slibné šance, nejvíce smrděla Bergmannova, který se naběhl na dlouhý balon, obhodil si vybíhajícího branaře, ale sám na velkém vápně zazmatkoval  a branku vůbec netrefil. Šance Širokého, který šel sám na branku zůstala také nevyužita a tak zápas skončil 3:1 ve prospěch Jiskry. Utkání dopadlo nad naše očekávání, ale výhra za první poločas byla zasloužená. Už v pátek  hrajeme na UMT v Břízkách s okresním Kokonínem.

SESTAVA : Vrána - Kroupa, Halama L., Grossberger, Barbořák st. - Sedlmajer, Hamala P., Barbořák ml., David - Chlup (Široký), Bergmann