Prohra s Mírovou

Za krásného slunečného dne jsme přijeli do Mírové překvapit lídra tabulky a ukrást mu nějaké body. Do týmu se vrátil David Medal, chyběl Tomáš Kyncl a Radek Žídek. Do branky se poprvé postavil veterán Martin Farský. Začátek zápasu jsme zavřeli domácí na jejich polovinu a prvních 15 minut jsme měli územní převahu. Domácí si nevypracovali téměř nic a my jsme mohli vstřelit úvodní gol už v 5. minutě, kdy dostal Chlup hezký centr, ale špatně mu skočil a obránce stačil míč odkopnout. Další šance Chlupa mířila vedle a když se ve 13. minutě netrefil ani Bergmann začali úřadovat domácí. Během 10 minut si vypracovali 5 rohových kopů a jejich velcí hráči ohrožovali branku nestárnoucího Farského. Prní branka padla ve 27. minutě. Z levé strany přišel centr, který prošel obranou a osamocený Zemko ve skluzu uspěl proti Farskému a dal na 1:0. Po té se hra uklidnila a domácí hráli to co potřebovali. Měli jsme pár náznaků šance, ale ty zůstali nevyužity až do 42. minuty. Radek Medal dal přesný pas na nabíhajícího Chlupa a ten krásně z první napálil míč do branky. Poločas byl tedy remízový a podle mě tak i vypadalo dění na hřišti. Škoda, že jsme nevyužili šancí, ale také je pravda, že domácí měli pár pěkných akcí, které zachrańovala bud obrana nebo Farský. Do druhé půle jsme nastupovali s tím, že Mírová asi nemá svůj den a je realné tady vyhrát, ale proti byl hlavní rozhodčí Poschko. Ten si zřejmě až o poločase uvědomil kdo je v Mírové doma. Nepřesně posuzoval fauly, zdržoval hru a tlačil domácí do koncovky. To, co rozhodčí chtěl se stalo v 56. minutě. Pomezní rozhodčí Bukvic odmával odkop od branky, ale kolega Poschko byl proti a z půlky hřiště viděl, že se brankář Farský dotkl míče a opravil pomezního a odpískal rohový kop. Z toho domácí udeřili, musím uznat že krásně. Nejlepší hráč utkání Marek Jíra si na penaltě zpracoval a v pohodě nikým neatakován vypálil do šibenice Farského branky a prohrávali jsme 2:1. Po té jsme se zase zvedli a začali hrát. Domácí byli spokojeni s výsledkem a tak se nikam nehrnuli. Srovnat skore mohl Chlup, který šel sám na branku domácího Mlejnka, ale místo kličky ho chtěl prostřelit a napálil míč jen do domácího branaře. Po té mohl dvakrát vyrovnat Bergmann, který se ale ani na jeden pokus ke střele nedostal a pokaždé byl faulován na hranici pokutového území. V 80. minutě se tak stalo po druhé. K míči se postavil kapitán Horáček, přímý kop ale mířil mimo. Domácí rychle rozehráli a než jsme se stačili rozkoukat na branku Farského šel z lajny osamocený záložník, který pohodlně předložil míč domácímu hráči a ten z penalty do prázdné branky neměl těžký úkol. Prohra 3:1 určitě neodpovídá stavu na hřišti, ale domácí svým antifotbalem uhráli to co potřebovali. Nechápu jak tento celek může vést tabulku, podle mnohých to byl jeden z nejhorších týmů v soutěži. Nevím jestli jim chyběli klíčový hráči, ale jestli tento fotbal slaví úspěch, tak to opravdu nechápu. Příští týden hrajeme v Rovensku, poněvadž nám zakázali hrát na domácím hřišti kvůli rekonstrukci kabin. Přijedte nás podpořit po města pod Troskami....

Mírová - FK Jiskra Harrachov 3:1 (1:1)

Sestava Mírové : Mlejnek - Kovář Michal, Kochman, Taibr, Hejduk - Zelnický M., Ráliš, Kovář Marcel, Jíra - Zelnický D., Zemko

SESTAVA FKJH : Farský - Medal R., Horáček, Barbořák, Grossberger - Šír(52. Medal D.), Fojtík, Trepera, Veselý - Chlup, Bergmann

GOLY : 42. Chlup

Žk.: 38. Veselý

Rozhodčí : Poschko, Bukvic, Paldus