Smolná prohra v Lučanech

Do Lučan jsme přijeli s tím, že by jsme chtěli urvat aspon bod. Chyběli nám Milan Šír, Aleš Vodsedálek, Jakub Jiroutek, David Grossberger a Libor Hefert. Do zápasu mohli nastoupit skokani Hájek a Hlava, uzdravil se Rýdl. Zápas v domácím prostředí jsme na podzim nezvládli a po dvaceti minutách prohrávali 4:0 a bylo po zápase. Ten nakonec skončil 5:1 a odstartovali jsme soupeřovu jízdu deseti výher v řadě, což je katapultovalo na aktuálně třetí místo tabulky. Začátek zápasu byl z naší strany nervozní, což bylo dáno postavením obou týmů v tabulce a posledním nepovedeným zápasem s Novou Vsí. Lučany byli favorité a proto lodivod Rieger s Pavlem Davidem vymysleli chytrý tah zahustit střed pole a hrát na brejky s jedním útočníkem. První šanci si vypracovali domácí, kteří ale vystřelili nepřesně a po té se spíše bojovalo o střed hřiště, s naší mírnou převahou. My jsme si vypracovali pár příležitostí, škoda že se neujala tvrdá rána Rýdla. Pak mohl vstřelit první gol utkání Kyncl, který po autu běžel z úhlu na branaře Sobotíka, ale ten jeho střelu vytěsnil na roh. V další šanci poprvé zaváhal "pralesní" rozhodčí Hanyk. Chlup běžel sám na brankáře, ten ho v souboji fauloval, ale penalta se nepískala. I domácí přestali hrát, ale píštalka zůstala němá. Ve 32. minutě našel Adámek českou uličkou Bergmanna, který tváří v tvář zklamal a nepřeloboval padajícího Sobotíka. Pár příležitostí zůstalo nevyužito a tak se z ojedinělé akce radovali domácí. Horáček a poté i Barbořák při odkopu špatně trefili kulatý nesmysl, ten se odrazil na velké vápno, kde čekal Šich a nechytatelnou křižnou ranou nedal Veselému v brance ani kousek naděje. Takto skončila i první půle. Do druhé poloviny utkání jsme vstupovali s jasným cílem dotáhnout nějakou naší akci do konce a vstřelit gol. V 51. minutě přišlo střídání, Veselý z branky se posunul na hrot vedle Chlupa, Barbořák st. šel do sprch a na plac putoval mladičký golman Kučera. I nadále jsme chtěli využít toho, že domácí nemají svůj den a vstřelit gol. Jenže když už jsme se dostali na dostřel branky, tak nás zastavil praporek pomezního, který byl jako vždy "neomylný" nebo otočený faul "ligově" pískajícího Hanyka. Korunu nasadil tento rozhodčí příkladně vytáhnutou penaltou mimo pokutové území. Po jasném faulu, po němž zůstal ležet Veselý a kus vykopnutého drnu asi dva metry v pokutovém území, se kupodivu všech pískal trestný kop. Je to nádherné, když ani jeden mančaft nemá $ na rozhodčí, ale ten si stejně jede svojí rovinu. Musím zmínit 60. minutu, když jsme útočili, ale zapomínali na zadní vrátka. kapitán Horáček zůstal sám na dva útočníky Lučan,ale reflexivním zákrokem se zaskvěl Kučera. Další šance domácích skončila po skrumáži na břevně. V 67. minutě šel dolů Radek Rýdl, který po dlouhé pauze podle mnohých odehrál solidní zápas. Střídal ho taktéž po dlouhé pauze Tonda Hájek, který brousil pravý kraj zálohy. Do útoku se přesunul Bergmann a hra vabank málem přinesla ovoce. Jenže nejprve Chlup a poté ani Bergmann neměli přesně vychýlená mířidla, a tak stav zůstal nezměněn. I když jsem tu napsal spoustu výtek na rozhodčí, tak ten nám pouze znepříjemnil a znechutil zápas, ale pár příležitostí jsme na skorování měli a tudíž jsme si zápas prohráli jen a jen my. Každopádně oproti minulému zápasu s Novou Vsí jsme předvedli o 100% lepší výkon, který je příslibem do dalších bojů a hlavně hned ten první domácí s Držkovem se hraje o šest bodů. Přijdte nás podpořit ve velmi důležitém boji o udržení I.B třídy. Vaše FKJH

Sestava Lučan: Sobotík, Beránek, Šich, Vít, Vokuš, Svoboda, Lejsek, Bělohlávek, Čermák, Dítě M., Brož - střídali: Manák, Dítě Jar., Vávra

SESTAVA JISKRY : Veselý - Bergmann, Horáček, Adámek, Barbořák st.(51. Kučera) - Barbořák ml., Rýdl(67. Hájek), Trepera, Kyncl, David M. - Chlup

GOL : 40.min Šich

žk.: Rýdl, Kyncl, Barbořák ml., Veselý - Beránek, Svoboda

Rozhodčí : Hanyk, Marek, Lopuszynski