Souboj o první místo skončilo smírně

FKJH - H.Branná  2:2 (1:2)

V úterý jsme odehráli odložené 18. kolo I. B třídy a šlo o hodně. Nám o to abychom udrželi jarní neporazitelnost, která se i s přátelskými zápasy vyšplhala na devět utkání a zároveň první místo v tabulce a druhé Horní Branné o to, aby se vyšvihla na první místo. Branná se netají tím, že by chtěla postoupit a tak jsme jim to měli v tomto zápase co nejvíce znepříjemnit. Do zápasu od začátku nastoupil navrátilec David Jech, který po sérii zraněních je snad v pořádku.

Začátek utkání nám ale bohužel nevyšel a hned ve 4. minutě vypíchl dlouhý balon záložník hostů, podle všeho s faulem na L. Halamu, sudí ale nechal pokračovat ve hře a z rychle vhozeného autu zaspala celá obrana a nikým nehlídaný Svoboda dal první gol k tyči bezmocného Vrány.0:1. Tento gol jde na vrub celé obrany, která nezachytila rychlý výpad. V 15. minutě se po výskoku zranil v souboji obránce Kroupa, který si navzájem přisedl nohu s útočníkem Branné Šimkem a oba později střídali. Za Kroupu šel Martin David, který odehrál jedno z nejlepších utkání na jaře, ač na postu obránce. Branná i nadále hrozila jen z brejků, obrana nakopávala balony na Pešinu, který sklepával pro rychlé a šikovné útočníky Illnera a Nýdrleho. Ale většinou jsme hráli my a hosté se jen bránili. Bohužel jsme se místy prvního poločasu přizpůsobili hře soupeře a zbytečně nakopávali balony i když víme, že na naší malé umělce to smysl nemá. Po dlouhém autu Halamy měl dobrou příležitost Bergmann, ale hlavou mířil vedle. Další dvě šance Veselého skončili v rukavicích dobře chytajícího Hofmana.  Přesně po půl hodině hry jsme obdrželi druhý gol. Po vhozeném autu se v chumlu prosadil Illner, který protlačil balon k tyči Vránovy branky stehnem.0:2. Dvě minuty na to ale bylo vyrovnáno. Barbořák posunul napravo, Bergmann si chystal balon na centr a v tom sudí pískl penaltu. Faulován byl Michal Sedlmajer, který byl stáhnut v pokutovém území a dobře pískající Barcuch neváhal fouknout pokutový kop. Balon si vzal Horáček a s přehledem proměnil 1:2. Do poločasu jsme měli více ze hry, ale na dostřel Hofmana jsme se nedostali a tak se šlo do kabin za nepříznivého stavu.

Ve druhém poločasu to bylo víceméně na jednu branku. Hned po šesti minutách hry bylo srovnáno. Rohový kop byl odvrácen na Horáčka, který halfvolejem nedal branaři Hofmanovy žádnou šanci a svým druhým golem z 25 metrů vyrovnal na 2:2. Po té jsme měli více ze hry a Branná hrozila i nadále z brejků, kde pořád zlobil nejlepší střelec Branné Nýdrle. Šance Veselého, který se výborně zbavil svého hráče, ale jeho střelu levou nohou zázračně chytil vyběhnuvší Hofman také zůstala nevyužita. Po sérii dlouhých autových vhazování hosté i s trochou štěstí udrželi nerozhodný stav. Ve druhém poločase jsme ale jasně přehrávali Brannou a bylo otázkou času kdy se podaří nějaká pohledná akce, která skončí golem. Ta malém přišla v 85. minutě. Barbořák si nádherně narazil s Bergmanem, ale pokusil se sám vystřelit i přesto že na penaltě čekali před prázdnou brankou Bergmann a Sedlmajer. Remíza je asi spravedlivá, protože jsme udělali dvě chyby v obraně, hosté je proměnili a pak důsledně bránili. Myslím, že kdybychom hráli po celý zápas stejně jako ve druhém poločase, tak bychom urvali všechny tři body. Už ted v sobotu nás čeká další důležitý boj s rezervou Železného Brodu. Všichni jste srdečně zváni…

sestava: Vrána - Kroupa(David),Halama L.,Horáček, Jiroutek - Bergmann,Halama P., Barbořák ml.,Jech-Veselý , Sedlmajer

Branky: 2x Horáček

ŽK: Veselý, Barbořák ml., David