Souboj o první místo vítězně pro Jiskru

Slunečné sobotní odpoledne svedlo proti sobě dva celky bojující o první místo v okresním přeboru. Hodkovice přijeli v pozici dotahující se na Jiskru a v případě výhry by jí předskočili na prvním místě tabulky se stejným počtem bodů, ale lepšímy vzájemnými zápasy. Harrachovu chyběla opora v podobě kapitána Horáčka, Davida Medala, Radka Rýdla, Lukáše Hlavy, Aleše Vodsedálka, zraněného Aleše Fojtíka a maturitu oslavujícího Martina Davida. Na rozhodující zápas tedy byla komleptně pozměněná obrana, které šéfoval jinak krajní bek Bergmann s Grossbergerem a na stranách měli veterány Daňka s Barbořákem. Už druhý zápas po sobě odehrál Jakub Jiroutek, který se postavil s Tomášem Kynclem na střed zálohy. Pojizeráci Erlebach a Šír obsadili kraje a útočné duo tvořilo Chlup a Žídek. Začátek zápasu ovládla nervozita obou celků a tak se hrál nakopávaný fotbal. Zhruba po patnácti minutách hry se nakopávání balonů změnilo v celkem pohledný fotbal, kterému ale na obou stranách chyběla finální přihrávka. Do první šance se dostal domácí Chlup, který střelou z pozavápna vypášil branařovy rukavice. Od třicáté do čtyřicáté minuty Jiskra semkla branku hostí, ale série rohů a střel bud pohlídal branař nebo si s ním poradila obrana odhlavičkováním do zámezí. Erlebach trefil z 30 metrů jen břevno a Žídek si tak dlouho rovnal balon na svoji levou nohu až mu na vápně důrazný obránce hostí míč vyštouchl. Jiskra i na dále zkoušela pozornost domácí obrany, ale chyběla nějaká nečekaná akce, aby jsi s ní obrana Hodkovic nevěděla rady. Hodkovice podle realizačního týmu nepřijeli v nejsilnější sestavě a tak branku nestárnoucího Heferta ostřelovali jen z dálky. Největší příležitost měli po nedorozumění domácí obrany, když hrubku vyrobil Barbořák a namazal útočníkovy hostí Havlovy. Ten ale špatně zpracoval a jeho střela mířila vedle domácí svatyně. První poločas tedy skončil bez branek a větších příležitostí. Těsně před koncem poločasu byl sražen domácí "buldozer" Grossberger, který dostal ukázkového koňara. David s potíži dohrál poločas. Ve druhé půli se očekával tlak domácích, kteří chtěli co nejdříve vstřelit gol a hlídat si výsledek. Druhá půle začala stejně jako ta první. Nakopávané balony s kterými si obě strany poradili a tak se fotbal začal hrát kolem 60. minuty, když oba celky zjistili, že to takhle nepůjde. Stoperské duo dastalo další ránu, když kvůli zranění musel střídat i Grossberger a tak šl na plac ladičký Petr David. K Bergmannovy se postavil Jiroutek a na střed zálohy šel Erlebach. Hosté měli pár příležitostí, ale brankář Hefert musel zasahovat jen zřídka. Nejvetší příležitost hostů přišla v 75. minutě, když střed zálohy nečekaně ztratil míč a rychlý kontr hostí, kteří byli ve třech na velkém vápně osamoceni na legendu Heferta. Domácí obrana silně zaspala, ale hosté měli smůlu a hlavičkovanou na brankové čáře ukončil záložník hostí, který dal nad. Byla to výstraha pro harrachovské borce, kteří od té doby Hodkovice k ničemu nepustili a pokusili se z posledních sil vstřelil jediný gol zápasu. Když už se vše schylovalo k remízovému zápasu, tak se v 85. minutě do útoku probil nejlepší hráč na place Tomáš Kyncl, zhruba 15 metrů od branky hostí zasekl, přehodil si na svoji levou nohu a nad ležícím brankařem otevřel skore. Hodkovice všechny síly vložily do útoku, ale Tomáš Kyncl udeřil podhruhé. Do otevřené obrany dostal na polovině hřiště míč a neuvěřitelně přetlačil kapitána hostí, který měl snad o tunu více a s pár štastnými odrazy se dostal až před brankáře hostů a dal zápasu konečnou podobu 2:0. Po té dobře pískající rozhodčí Hušek i se svými asistenty ukončily zápas a propukla harrachovská radost. Remízový zápas nakonec skončil výhrou domácích borců, kteří mají jedinečnou možnost postoupit o třídu výše. Hodkovice společně s Kokonínem na nás ztrácejí 6 bodů a do konce soutěže zbývají ještě tři kola. Příští neděli hrajeme derby s Kořenovem a v případě výhry mohou jistojistě začít oslavy. Přijdte nás podpořit v další důležité bitvě.....

FK JISKRA HARRACHOV - Hodkovice "A" 2:0 (0:0)

GOLY : 85. a 90.(+2) Kyncl Tomáš

SESTAVA : Hefert - Barbořák, Bergmann, Grossberger (63.David P.), Daněk - Erlebach, Jiroutek J., Kyncl, Šír - Chlup, Žídek

Rohodčí : Hušek, Barcuch, Mohr