Těsná výhra 1:0

Důležitý zápas k záchraně jsme sehráli s Držkovem. Bylo jasné, že jestli z tohoto zápasu neurveme vítězství, tak budeme mít spoustu starostí s udržením této soutěže. Chyběli Rýdl, Žídek, Grossberger, Trepera a Barbořák ml. Naopak se do týmu vrátili Jiroutek Jakub, David Medal a Libor Hefert. Začátek zápasu byl v režii vzájemného otukávání s bojem o střed pole. Hosté hrozili z nakopáváných balonů po našich někdy zbytečných faulech. První šanci si vybojoval Držkov, když jsme trestuhodně nechali po trestném kopu tři hostující hráče, ale hlavička mířila jen na Heferta, který vyrazil na roh. Další šanci jsme si vybojovali my, když Chlup utekl držkovské obraně, vsítil gol, ale pro údajný ofsajd branka neplatila. Další šance v podobě Chlupa vyzněla taktéž naprázdno, náš šutér se řítil sám na branaře Dvořáka, ale jeho klička byla tímto brankářem odhlalena a za velké nespokojenosti trenérů Riegera s Davidem zůstala i tato šance nevyužita. Ve 30. minutě, po rohovém kopu se kulatý nesmysl odrazil k Davidu Medalovy, který ale slabou střelou neohrozil branku hostí. Jediný gol zápasu padnul v 37. minutě. Martin David utekl po levé straně, po zemi naservíroval Bergmannovy, který už neměl žádný problém z dvou metrů vsítit důležitý gol. Hosté si po té vybojovali ještě pár rohových kopů a centrů, které ale zůstali nevyužity a tak se šlo do kabin za jednogolového vedení FKJH. Druhá půle nezačala podle našich představ. Hosté nás silně přehrávali a téměř do ničeho nás nepustili. Ojedinělé akce končili na zadácích Držkova. My jsme celkem rychle odešli fyzicky a možná pod tíhou důležitosti zápasu jsme kazili na co jsme sáhli. Brankář hostí Dvořák neměl ve druhé půli moc práce, jedinou střelu po autovém vhazování vyslal z úhlu Kyncl, ale ta byla vytlačena na roh. Hosté hrozili a my jsme se jen bránili. Nejvetší šanci zmařil Škaloud, který ze tří metrů po rohovém kopu mířil hlavou tesně vedle Hefertovy branky. Smutný konec pro další důležité boje měl konec zápasu. Nejprve v 73. minutě dostal za řeči Jiroutek žlutou kartu, o tři minuty později ho následoval Veselý. Oba tento zápas nedohráli. V 80. minutě jsme šli do přečíslení, Veselý nahrával Kynclovy, který ale míč nedostal a po té Veselý skluzem ze zadu vyfasoval druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. V 90. minutě skončil zápas i pro Jakuba Jiroutka. Ten po druhé žluté také mířil do kabin. Hosté si ještě stihli vybojovat jeden závar, ale ten jsme úspěšně vyřešili a mohli se radovat ze tří velmi důležitých bodů. Zápasu by určitě slušela remíza, ale po té co jsme v Lučanech předvedli výkon na výhru a odjížděli jsme bez bodu, tak tento výkon byl hrozný zejména ve druhé půlce, ale body to paradoxně přineslo. Příští zápas zajíždíme na půdu rezervy Mšena, které se nachází na čtvrtém místě tabulky. Zápas v Ďolíčku skončil jasnou výhrou FKJH 6:2. Od té doby se ale Mšeno zvedlo a zejména na domácí půdě moc bodů nerozdává. Myslím si, že remíza by pro nás byla zlatá. Přijedte nás podpořit. FKJH

SESTAVA JISKRY : Hefert - Bergmann, Horáček, Adámek, Barbořák - Kyncl, Medal D., Jiroutek J., David M. - Chlup(60. Hájek,89. Hlava), Veselý

Sestava Držkov : Dvořák E. - Polman, Dvořák J., Machula, Hruška - Batěk, Stumer(60. Pala), Škaloud, Machačka - Vaněk, Vaníček

GOLY :  37. Bergmann

žk.: 73. Jiroutek, 76. Veselý - 0

čk.: 80. Veselý, 89. Jiroutek

Rozhodčí : Lopuszynski, Kulhavý, Kříž st.--- delegát : Mazánek