Těsná výhra 4:3

V úterý jsme odehráli odložené utkání 16. kola s Víchovou, která má problémy se záchranou. Do utkání nezasáhl Jiroutek, který má zablokovaný krk z minulého utkání v Rovensku a Kroupa, který byl na dovolené. Trenérské duo Rieger – David připravilo překvapení v podobě zařazení Trepery na kraj obrany a na druhé straně začal nestárnoucí Barbořák starší. Začátek utkání nám vyšel parádně. Už v páté minutě vybojoval Sedlmajer balon v levém rohu, krásně nacentroval Veselému a ten i s připěním a zmatků obrany Víchové nadvakrát skoroval. 1:0. Hned v 9. minutě zápasu hrubě chyboval Trapera, který podskočil dlouhý balon, Špidlen nahrál osamocenému Hartigovy a ten se do prázdné branky nemýlil.1:1. Naše odpověd na sebe nenechala dlouho čekat a ve dvanácté minutě dostal Bergmann nádhernou přihrávku od Horáčka a křižnou střelou překonal Pivonku.2:1. I nadále jsme tlačili Víchovou před jejich branku, ale ujala se až střela Veselého, který dostal hezký balon po zemi od Davida a s přispěním obou tyčí dal ranou zpoza vápna pěkný angličan. 3:1. O pět minut později mohlo být sníženo, když střední záložník Víchové nastřelil tyč. Ve 33. minutě dostal navlas stejný balon Bergmann, s tím že se změnil exekutor přihrávky v podobě Radka Barbořáka mladšího a prvně jmenovaný zavěsil bloučkem přes golmana podruhé. 4:1 Ve 39. minutě chybovala ve středu záložní řada a Rypl obstřelil branaře Vránu. 4:2. Do poločasu se již nic zajímavého nestalo a tak se šlo do kabin za stavu 4:2 pro domácí. Do druhého poločasu jsme vstoupili s tím, že chceme dát ještě nějaké branky a v klidu si dokráčet pro vítězství. Jenže obrana neměla svůj den a vyráběla hrubky, které naštěstí hosté nepotrestali. To se stalo až v 65. minutě. Zase chybovala střední záložní řada a Hartig Petr v klidu zavěsil na 4:3. My jsme se nemohli dostat přes dobře napadající hráče Víchové a skoro nic jsme si nevytvořili. Nejprve pálil Veselý do obránců a poté ani Bergmann nedokázal vyzrát na rozchytajícíhose Pivonku. Hosty snížení na rozdíl jediného golu nakoplo a celou druhou půlku nás lehce přehrávali. To co nás zdobilo v první půlce se ve druhé otočilo a i s přispěním štěstí jsme nakonec uhráli potřebné tři body a zůstáváme jako jediný tým v soutěži bez ztráty bodů. Víchová si za druhou půlku zasloužila vyrovnat, ale stejně jako v Rovensku jsme měli více štěstí a posunuli jsme se dočasně na první místo tabulky místo H. Branné, která má ale jedno utkání k dobru. Tímto výkonem co jsme předvedli ve druhé půli by jsme od Branné dostali bůra a tak by jsme se měli vzpamatovat a hrát fotbal takový, který od nás na domácím hřišti čekají fanoušci. V sobotu máme volno z důvodu odstoupení Maršovic a v úterý hrajeme veledůležité utkání o první místo v tabulce s H. Brannou.

SESTAVA FKJH: Vrána - Trepera(50. Daněk), Halama L., Halama P., Barbořák st. - David(45. Grossberger), Barbořák ml., Horáček, Bergmann - Veselý, Sedlmajer

Víchová: Pivonka, Hanč, Barton, Lampa, Vrhel, Kuřík J., Rypl, Klimenta, Kuřík T., Špidlen, Hartig Zb. - střídali: Hartig P., Bujárek, Plůcha

GOLY: 5. a 23. Veselý, 12. a 33. Bergmann - 9. Hartig Zb., 39. Rypl, 65. Hartig P.

Žk.: 51. Halama L. - 38. Kuřík J.