Úvodní zápas v Ďolíčku skončil remízou

První zápas v nově zrekonstruovaném Ďolíčku svedl proti sobě dva celky z čela tabulky. Vedoucí Jiskra přivítala na závěrečný zápas druhý tým tabulky II. OP třídy Sokol Kokonín "A". Začátek zápasu byl oslavou titulu, když při nástupu byl hráčům předán pohár pro mistra soutěže zástupcem OFS Jablonecka panem Čičmancem. Hráči převzali pohár a mohli se vrhnout na rozlučkový zápas s okresem, příští sezonu už bude Jiskra hrát krajskou soutěž ( I. B třída východ ). Na zápas se vrátil po zranění Aleš Fojtík, který se zotavil po zranění nohy a nastoupil v základní sestavě. Trenérům Riegerovi a Davidovi se tentokráté musel omluvit špílmachr Rýdl z pracovní vytíženosti, jinak byla Jiskra kompletní. Hřiště s umělým povrchem hráčům hned na začátku zápasu ukázalo jak je jiné než přírodní tráva. V první minutě zápasu se po špatném a nedůsledném odkopu Erlebacha dostal míč na penaltu a hostující útočník vyslal nechytatelnou střelu a poprvé rozvlnil sít´ Heferovy branky. Z následného rozehrání a útoku ale Jiskra vyrovnala, když Bergmann prošel ze strany před branku a neservíroval Martinovy Davidovy, který patičkou vyrovnal na 1:1. V osmé minutě už Jiskra vedla. Martin David kopal rohový kop, obrana odvrátila míč na jeho stranu a nedůsledný obránce hostí tak dlouho čekal na balon, až mu ho náš pravý křídelník a syn asistenta trenéra Davida sebral a s ledovým klidem podél branaře otočil během 7 minut skore. Po divokém začátku se hra ustálila a hrálo se více méně ve středu hřiště. Hosté hráli pohledný, kombinační fotbal a místama harrachovské borce přehrávali, ale pozorná obrana s Hefertem v brance si vše pohlídala. Jiskra mohla dvakrát skorovat do prázdné branky, když si ve 20. minutě dávali přednost kanonýr Chlup a hrdina úvodních minut Martin David. Míč poskakoval na malém vápně, než ho odkopl jeden z obránců Kokonína. Za 10 minut po této akci totožná situace, když přilétl centr z levé strany, Chlup i Grossberger se nedohodli a kulatý nesmysl skončil za brankovou čarou v autu. Minutu před koncem prvního poločasu se zranil kapitán domácích Horáček a do druhé půle už nenaskočil a pásku převzal útočník Chlup. První půle byla docela pohledná, i když bylo vidět jak ani jeden z týmů není zvyklý na tento povrch a spousta přihrávek nenašla svého majitele, nicméně padly tři branky a diváci, kterých přišlo na otevření nového stánku spousta a to i díky právě probíhajícímu turnaji v malé kopané mohli býti spokojeni. Po přestávce se změnilo rozestavení, když naskočil Medal za zraněného Horáčka. Žídek se stánul do obrany, Bergmann na posledního a Medal šel na hrot. Druhá půle přinesla první vážnější situaci až v 65. minutě a ta skončila golem. Defenzivní záložník Kyncl si narazil balon s Žídkem a ve skluzu pod branařem zvýšil skore zápasu na 3:1 pro domácí Jiskru. To už ale domácí i hosté hráli v deseti lidech, když po druhých žlutých kartách šli ven domácí Grossberger a záložník Kokonína. Hosté snížili v 71. minutě, když po domácím přímém kopu Kokonín vybojoval balon a založil rychlou brejkovou akci. Bergmann podskočil balon na polovině hřiště, útočník hostí obešel branaře a do prázdné branky snížil stav zápasu na 3:2. Hosté po této brance převzali iniciativu v zápase a zle zátápěli domácím. Harrachovská záložní řada se vypařila jako pára nad hrncem a na domácí se valil jeden útok za druhým. Nicméně si s nimi hráči Jiskry poradili, ale přesto vyrovnání neodvrátili. V 80. minutě přišel centr a domácí Kyncl zahrál nechtěně rukou v pokutovém území a kopala se penalta. S tou si hosté poradili bravurně a vyrovanali stav zápasu na konečných 3:3. Kokonín si zaslouženě vybojoval bod. Právem mu patří druhé místo v tabulce a přejeme mu do příští sezony hodně štěstí. Po ukončení zápasu se domácí převlékli do mistrovských triček a pohár jim ještě jednou předal předseda Senátu Přemysl Sobotka se starostou Harrachova Tomášem Plocem. Po společném fotu se fotbalisté přesunuli do kabiny, kde společně s celým realizačním týmem oslavili titul...

FK JISKRA HARRACHOV - Kokonín "A" 3:3 (2:1)

GOLZ : 2. a 8. David M., 65. Kyncl

SESTAVA : Hefert - Bergmann, Horáček (46.Medal), Grossberger, Erlebach - David M., Fojtík (30.Vodsedálek), Kyncl, Šír - Chlup (64.Daněk), Žídek

Rozhodčí : Hušek, Štástka

Karty : 18. Fojtík, 46. a 57. Grossberger