Vítězná přestřelka s Janovem

Za deštivého dne v Kořenově bylo sehráno odložené utkání s mužstvem z Janova. Harrachov neuspěl s odvoláním a následnou kontumací pro janovské mužstvo a tak se zápas musel odehrát. Jiskře chybělo několik hráčů základní sestavy. Radek Rýdl po náročné sezoně dostal dovolenou, Radek Žídek se omluvil kvůli pracovnímu vytížení, David Medal byl na stáži v Českém Krumlově, Aleš Vodsedálek reprezentoval Českou Republiku na závodech u našich sousedů na Slovensku. Aleše Fojtíka nepustilo do hry zranění a tento střední záložník si do konce sezony už nezahraje. Do hry nemohl zasáhnout ani veterán Daněk, který neměl v pořádku registraci a tak ho rozhodčí na hřiště nepustil. Hodně omluvenek trenéři vyřešily tak, že do útoku se postavil vedle Chlupa původním povoláním obránce Bergmann. Veterán Barbořák se postavil na kraj obrany a navrátilec z Itálie Jakub Jiroutek šel na střed zálohy.  Začátek zápasu byl jednoznáčně v režii Jiskry, když Bergmann nejdříve z levé strany zatáhl balon, přihrál na malé vápno a nikým nehlídaný Martin David zavěsil do prázdné branky. Totožná situace jako při prvním golu byla i v sedmé minutě. Bergmann si u lajny pohrál s obráncem hostí, naservíroval na penaltu volnému Kynclovy a ten ve skluzu zvýšil na 2:0. V desáté minutě se mohl trefit i kanonýr Chlup, který dostal na malé vápno přihrávku od Bergmanna, ale na těžkém terénu sám před brankou míč netrefil. Jiskra přenechala po dvou vstřelených golech iniciativu na hostech, kteří se radovaly ve 24. minutě, když po nepovedeném odkopu od branky nechala na středu zálohy volného hráče, který krásným pasem naservíroval útočníku hostí Svobodovy. Ten se podél golmana Heferta nemýlil a snížil na rozdíl jedné branky. Za dvě minuty na to se dostal k odraženému míči Milan Šír, který se opřel do balonu a s pomocí teče bránícího hráče vstřelil svůj druhý gol za Jiskru. Zajímavou desetiminutovku hry završil ve 30. minutě hostující Martínek, který po přízemním rohu kapitána Ducháčka lehkou tečí znovu snížil na rozdíl jediného golu. Do konce poločasu už žádná branka nepadla a tak se šlo do kabin za jednogolového vedení Jiskry. Pět minut po pauze mohl dát gol Tomáš Kyncl, obešel dva obánce, položil si golmana stylem pravá levá, pojd sem kam jdeš a ze tří metrů do prázdné branky svoji o hodně slabší levou nohou vystřelil nad. Tomáš to ale vynahradil po dalších 4 minutách, když dostal míč na velké vápno, obešel dva obránce, kteří ho faulovali,ale dobře pískající Šmíd ponechal výhodu a poslednímu hráči hostů už nezbýlo nic jiného než faulovat. Následnou penaltu bezpečně proměnil kapitán Horáček a vstřelil tak svůj první gol v sezoně. Šest minut na to si vyměnil míč Bergmann s dobře hrajícím Šírem a prvně jmenovaný vystřelil z pozavápna skákající míč a křižnou střelou vymetl golmanovy hostí pavučiny z branky. V 68. minutě snížil po "slíbené" penaltě na 5:3 Svoboda. Hned minutu na to ale Jiskra udeřila po šesté. Tomáš Kyncl nacentroval z pravé strany přízemní centr, golman míč neudržel a útočník domácích Bergmann už měl lehkou pozici a zvýšil na rozdíl tří branek. Patnáct minut před koncem přišlo střídání, kdy mladičký David Petr posbíral další důležité minuty mezi muži a vystřidal Bergmanna. Po vhození míče do hry byl faulován v pokutovém území Martin David a sám postižený dal svůj druhý gol v tomto utkání. Minutu na to brankář znovu neudržel centr a "Macan" dovršil svůj hattrick. Sedm minut před koncem po mírném závaru mezi hráči se do míče opřel kapitán Horáček a "bodlem" z pozavápna dodal výsledku konečnou podobu. Výsledek 9:3 je největším přídělem, který Jiskra dala a před zápasem roku s Hodkovicema spadla z hráčů "deka" po nepovedeném výkonu s béčkem Hamrů.

FK JISKRA HARRACHOV - JANOV 9:3 (3:2)

GOLY : 4., 75.(PK), 76. David M., 54.(PK), 83. Horáček, 60., 69. Bergmann, 7. Kyncl, 26. Šír  - 24., 68.(PK) Svoboda, 30. Martínek

SESTAVA : Hefert - Barbořák, Horáček, Grossberger, Erlebach - David M., Kyncl, Jiroutek J., Šír - Chlup, Bergmann (70. David P.)

Rozhodčí : Šmíd, Šikl, Kořínek