Vítězné drama s Lučany

Harrachov – Lučany 4:2 (2:1)

Góly: Nguyen 3, Horáček
Sestava: Nestler J. – Moravec Z., Farský, Michálek, Morávek, Horáček, Michálko, Nguyen, Rýdl, Chlupová, Poledno a Kučera.

V dohrávce 1. kola přivítali naši mladší žáci soupeře z Lučan, který si ve dvou odehraných zápasech připsal dvě porážky. Začátek utkání přinesl studenou sprchu, když se z dálky krásně trefil nikým neatakovaný lučanský Řezníček a bylo to 0:1. Domácí tým poté působil opařeným dojmem a hosté tak měli více ze hry. Po zhruba čtvrthodině se ovšem harrachovští začali zvedat a objevily se první pěkné akce a s nimi i šance. Zvýšená aktivita našeho týmu nakonec přinesla ovoce, když se do přestávky dvakrát prosadil aktivní Nguyen. Domácí tým předvedl řadu hezkých kombinačních akcí, kterým však chyběla lépe provedená finální fáze nebo se vyznamenal hostující brankář. Do druhého poločasu vstoupili harrachovští hráči jako uragán a po pěkných fotbalových momentech si během deseti minut připravil pět vyložených šancí. Bohužel se ani jednu nepodařilo dotáhnout do úspěšného konce a tak přišel obvyklý trest v podobě lučanského vyrovnání a jak to v podobných případech bývá – inkasovaný gól byl z kategorie velmi laciných po nahození míče na branku z úctyhodné vzdálenosti. Naši borci si ovšem zaslouží pochvalu, neboť se nenechali touto situací nijak nalomit, a pokračovali v aktivním výkonu. Ten nakonec přinesl ovoce v podobě gólu Horáčka a zkompletování hattricku Ngyuenem. Vítězství – byť se nerodilo lehce – bylo zasloužené a tentokrát si celý tým zaslouží pochvalu nejen za bojovnost, ale i za oku lahodící fotbalový projev, který potěšil nejen trenéry, ale i početnou skupinu fanoušků.