Vítězství ve Smržovce zajistilo druhé místo

Smržovka - Harrachov 1:4 (0:2)

Góly: Nguyen 2, Horáček, Morávek
Sestava: Nestler J. - Moravec, Farský, Michálek, Morávek, Horáček, Michálko, Chlupová, Nguyen, Kučera a Poledno.

Na těžkém terénu ve Smržovce se naši hráči představili v předposledním zápase podzimní části sezóny. Vítězství znamenalo jistotu přezimování na stříbrné pozici v tabulce, naopak prohra dávala Smržovce šanci dostat se ještě před Harrachov. Podobně jako v prvním utkání nastoupil soupeř v oslabené sestavě, ale přesto to byli domácí, kteří nebezpečně hrozili. Kromě jejich kvality k tomu výrazně přispívala naše obranná hra, kdy řada hráčů působila ospalým a v chladném ránu až zamrzlým dojmem. Nepomohla nám ani vcelku rychlá branka ve střelecké formě hrajícího Nguyena, který se trefil z těžké pozice po hezké akci. Do konce poločasu pak stejný hráč zvýšil na 2:0, nicméně několikrát se musel v harrachovské brance vyznamenat Nestler a tak přestávkový stav byl k domácím trochu nespravedlivý. Ve druhém poločase pokračoval boj a do šancí se dostávali především hosté. Ujaly se ovšem pouze střely Horáčka a Morávka, přičemž oběma předcházely pěkné kombinační akce. Domácí korigovali v závěru po v tomto utkání bohužel tradičním zaváhání našich obránců, kteří neodvrátili Nestlerem vyraženou střelu a smržovský útočník střílel pohodlně do prázdné branky. Jistota druhého místa před zimou tak pro posledním utkání, kdy v Ďolíčku přivítáme absolutního lídra soutěže z Hodkovic, znamená, že v něm půjde zejména o prestiž a pokus sebrat tomuto týmu první body v probíhající sezóně.