Výhra v Zásadě 4:2

Naším druhým zápasem po zimní pauze bylo utkání na půdě Zásady v rámci 19. kola I. B třídy. Do zápasu byli omluveni Jech a Široký (pracovní povinnosti) a Grossberger. Do Zásady jsme jeli s cílem bodovat naplno a to jsme taky prvních deset minut dokazovali. Byli jsme lepším týmem, ale jakoby jsme zapomněli zakončovat a hráli jen po velké vápno domácích. Po té převzali iniciativu hráči Zásady a místy nás přehrávali, ale bez tíženého okamžiku v podobě nějaké zajímavé střely. Ojedinělá akce zůstala nevyužita, když si pěkně narazil míč Feri, ale našeho golmana nepřekonal. Na druhé straně vyslal nebezpečnou střelu Péta Halama, která zasvištěla kolem šibenice domácích. Ve třicáté minutě sice padl gol po souboji Feriho s naším golmanem na hranici velkého čtverce, ale sudí Gizel odpískal nedovolený zákrok na branaře Vránu a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0. Tento stav byl odrazem toho co se dělo na hřišti. Nudný fotbal a hlavně boj o střed hřiště s minimem šancí na vstřelení golu. Do druhé půle jsme šli s tím, že kdo dá první gol, tak nejspíše vyhraje a tak jsme semkli domácí kolem jejich pokutového území a vytvořili si pár slibných šancí, ale ani Sedlmajer a ani Chlup svoje šance nevyužili a tak ve 49. minutě přišel roh domácích, Halama P. neuhlídal kapitána Fišera a ten hlavou a se štěstím dopravil míč do naší sítě. Toto nás ještě více semklo a napadali jsme domácí už na jejich polovině. Vyrovnání přišlo velkou náhodou. Veselý zahrával z pravé strany přímý volný kop a domácí hráč v souboji se svým spoluhráčem dostal kulatý nesmysl za záda bezmocného Kopala. Šli jsme za vítězstvím a tak jsme pokračovali ve stejné hře jako ze začátku poločasu. Bohužel toto se nám vymstilo a přečíslení dokázal využít Srbek, který dostal přihrávku před prázdnou branku od Blažka. 2:1 pro domácí. I když jsme měli více ze hry, tak Zásada dávala goly. Velký obrat přišel během 3 minut. Veselý, který odehrál slušné utkání na pravém beku obešel tři protihráče, poté našel na malém vápně Martina Davida a ten propálil vše co mu stálo v cestě a vyrovnání bylo na světě. O tři minuty později Bergmann z rohu velkého čtverce našel obloučkem Barbořáka a ten přes vybíhajícího Kopala dal na 3:2. Jenže svoji oslavou golu oslabil Jiskru. Běžel k lavičce domácích a i přesto, že podle všech informací neřekl žádné sprosté slovo, tak si začala domácí lavička stěžovat a podle mnohým podnapilý pomezní Salač slyšel nadávky, zavolal si k sobě hlavního Gizela a ten vytáhl druhou žlutou kartu a tudíž červenou pro našeho středního záložníka. Nutno dodat, že první žlutá byla zbytečná, po neodpískaném faulu se dožadoval u rozhodčího tak vehementně až za to vyfasoval žlutý kartonek. Dohrávali jsme o deseti mužích v poli, ale domácí si až na pár rohů a nakopnutých balonů nic nevypracovali a tak přišel ještě jeden trest. Dlouhý aut Halamy L. dopadl až na malé vápno domácích, kde nikým neatakovaný Bergmann uzavřel skore na 2:4 pro FKJH. Za odvedený výkon ve druhém poločase jsme si vyhrát zasloužili, ale nevim proč začneme hrát až v dobu, kdy prohráváme. V sobotu nás čeká první jarní domácí zápas s rezervou Mšena. Srdečně Vás zveme na toto utkání…

SESTAVA FKJH : Vrána - Kroupa(85. Daněk.), Halama L., Horáček, Veselý - Bergmann, Halama P., Barbořák ml., David - Chlup, Sedlmajer

Sestava Zásady: Kopal Mil., Blažek, Knappe, Pavlík, Růžička, Čurda, Srbek, Kopal Mich., Čech, Feri, Fišer

GOLY : 49. Fišer, 72. Srbek - 62. vlastní, 76. David, 79. Barbořák ml., 88. Bergmann

Žk.: Fišer - Halama P., Barbořák, David

Čk.: Barbořák

Rozhodčí : Ginzel - Salač, Šubrt - Delegát: Mařík