Vyloupili jsme Horní Brannou

K druhému jarnímu zápasu v I. A třídě jsme vyjížděli do neoblíbené Horní Branné, se kterou jsme se minulý ročník B třídy přetahovali o postup. Díky administrativním posunům nakonec hornobranští postoupili společně s námi. Za krásné slunečné neděle se dal očekávat velký boj o střed hřiště, jak už to s tímto týmem vždy bývá. Úvod zápasu toto potvrzoval.Na obou stranách byli výpady na obou stranách, ale více územní převahy měli domácí. V 15. minutě se dostal po křídle Kyncl, ale obstřelení branaře domácích Hofmana mu nevyšlo. Tentýž hráč byl v osamoceném úniku na branku domácích, ještě si stihl obhodit vracejícího se zadáka, ale jeho levá noha zamířila nad. Další rychlý protiútok mohl zakončovat Chlup, který dostal pas od Sedlmajera, ale jeho střela byla na hranici velkého vápna zblokována. Po té se dostali do hry domácí, kteří hrozili z nebezpečných rohů a centrovaných balonů před našeho golmana Jiříčka. Ten občas i zázračně vychytal všechny šance domácích. V nastavení prvního poločasu jsme kopali roh, ten obrana odvrátila k volnému Barbořákovy, který byl na pravém kraji velkého čtverce faulován. K míči se postavil Lukáš Halama, který obstřelil zed k bližší tyči. Hofman si na balon sáhnul, ale ten i přesto s pomocí tyče zamířil do branky 0:1. Po té byl odpískán konec prvního poločasu.

Začátek druhého poločasu začal stejně jako skončil ten první a to naší brankou. Pešina nesmyslně ve skluzu fauloval Petra Halamu a rozhodčí Diringer odpískal pokutový kop. K tomu se postavil nestor Chlup a nedal Hofmanovy šanci. Ten sice směr střely vystihl, ale byl krátký. 0:2. Domácí začali hrát otevřeněji a to jim přineslo ovoce. Obrana Branné nejprve zaspala a nechala jít samotného Chlupa a Sedlmajera jen na branaře, ale Sedlmajer bohužel zvolil špatné řešení v podobě nahrávky před prázdnou branku, což Chlup nečekal a jen ve skluzu trefil boční sít. Nepsané pravidlo nedáš dostaneš se tentokrát potvrdilo. Následoval výkop od branky a po šikovném zpracování záložníka domácích byl vyslán pas přes polovinu hřiště, Jiříček v brance byl nerozhodný jestli vyběhnout ze svojí svatyně nebo ne a ulehčil domácímu Šimkovy práci. Ten ho přeloboval a po 70 minutách hry domácí snížili na rozdíl jedné branky. 1:2. Branné gol vlil krev do žil a místy nás přehrávali a stejně jako v prvním poločase hrozili hlavně z centrů a rohů. Ale i přes nepovedený výběh nejlepší hráč na hřišti Michal Jiříček všechny šance pochytal a tak přišel trest do otevřené obrany domácích. Barbořák mladší krásně poslal Bergmanna a ten přehodil v končící 90. minutě golmana Hofmana 1:3.

Zápas to byl plný nasazení a místy i hezkého fotbalu. Nebýt vynikající formy Jiříčka asi by skončil remízou, ale takto jsme byli šťastnějším týmem my a odvážíme si historické první tři body  v nové soutěži. V sobotu k nám zavítá celek Jilemnice, který nenechá body zadarmo. Už ted je jisté, že chybět bude Sedlmajer, který se žení, a tímto mu přejeme vše nej, hodně štestí a lásky v ´´novém životě´´…