Zasloužené tři body ze Stráže n/N

Stráž nad Nisou - FK JISKRA HARRACHOV 1:3 (0:1)

Sobotní utkání ve Stráži nad Nisou bylo pro Jiskru hodně těžké a důležité. Trenéři neměli k dispozici několik hráčů buď z důvodu dovolené a nebo zranění ( Exner, Kroupa, Chlup, Medal , Kučera). Do prvního poločasu vyběhla nabuzená Jiskra zlomit prokletí neproměněných šancí a předvádět zodpovědný a důrazný fotbal. Už v první minutě se ocitl Kyncl sám před domácím brankářem ale jeho klička bohužel nevyšla (viz video).

Jiskra dobře bránila  a střed hřiště byl dobře přebrán a domácí jen křižnýma balonama vysouvali své hroty do úniku. Kde však pozorná obrana vše jistila. Ve 20 min. byl faulován Kyncl na roho velkého vápna. K trestnému rohu se postavil R.Barbořák a překvapil domácího brankáře když mu zatočil střelu do zadního růžku jeho svatyně 0:1 (viz video)

Ve 27 minutě přišla první žlutá karta , kterou si vysloužil R.Bergmann. Bohužel za dalších pět minut přišla totožná situace a druhá žlutá pro Bergmann a musel předčasně do sprch. Do konce prvního poločasu udržela Jiskra náskok jedné branky a tak šla spokojenější do kabin.

Do druhého poločasu udělali treéři jednu změnu Jakub Jiroutek vystřídal Michaela Vávru . Kuba se posunul do středu zálohy a Veselý šel na beka. Stráž zatlačila Jiskru k vlasní brance a snažila se vstřeli vyrovnávající branku, ale nepropustná obrana Jiskry vše kontrolovala. Domácí sice hodně útočili a to se hodilo Jiskře a ta těžila z brejků. Po jednom z nich se zahrával rohový kop Barbořák rozehrál na krátko Jiroutek odcentroval do šestnáctky na zadní tyč kde stála "eifelovka" Pešat a ten hlavou do proti pohybu vstřelil druhou branku 0:2( viz video)

Zaskočení domácí vložili všechnu sílu do útoku a na Jiskru se valil jeden útok za druhým. Stráž promarnila dvě stoprocentní šance z malého vápna. Kontaktní branku vstřelili domácí v 70 minutě po samostatném úniku snížili na 1:2.(viz video)

Poslední slovo měla ,ale Jiskra Střídající David P. našel volného Pešate a ten svůj výkon korunoval svým druhým gólem do sítě domácích1:3(viz video)

Zasloužená výhra FK JISKRY HARRACHOV a důležité tři body do tabulky. Vynikající výkon celého týmu přispěl k dobrému výsledku. Příští sobotu hraje FKJH na domácí půdě  proti Chrastavě. Přijďte podpořit svůj tým!!!!