Žlutomodří deklasovali Rádlo 7:0

Předposlední kolo okresního přeboru k nám přivedlo už jistě sestupující tým z Rádla. Oproti minulému zápasu se vrátil Chlup i Žídek, ale zase chyběli pojizerští hostující hráči Erlebach a Šír. Pracovní povinosti nepustili do hry Medala a Vodsedálka. Daňek s Fojtíkem jsou zraněni a tak byla velice pozměněná sestava oproti minulému zápasu s Kořenovem. Jiskře stačil bod, aby si pojistila před posledním kolem titul mistra okresu. Začátek zápasu byl jako pokaždé o dobívání branky hostí, kterou stážilo od prvních minut snad 9 hráčů. Jiskra se dostávala po stranách do zakončení, ale výborně chytající brankář Rádla držel outsidera ve hře. První branka padla po neuvěřitelném sprintu "buldozera" Grossbergera, který ze své poloviny obešel tři protihráče a naservíroval úplně volnému Hlavovy před prádnou branku a ten se nemýlil. Po té napřáhl Bergmann a jeho střela mýřila jen těsně vedle. Ve 38. minutě si narazil kapitán Horáček a velice dobrou střelou jen protáhl branaře hostí. Rádlo i dále bránilo branku ve všech hráčích a tak se do útoku dostalo jen sporadicky, spíše vůbec. Hráč měsíce Hefert musel za celý zápas zasahovat jen jednou, když vytáhl střelu nad břevno svojí svatyně. Jiskra už do půle nic nevymyslela, a tak se šlo do kabin za jednogolového vedení. Po přestávce už do hry nenaskočil Rýdl, kterého nahradil navrátilec Tonda Hájek. Trenérské duo Rieger, David vymyslelo chytrou variantu s Horáčkem jako středním záložníkem, Bergmann se stáhl na místo stopera a Žídek šel na pravého beka. Střídající Hájek se postavil na pravé křídlo. Tento tah dokonale vyšel hned pět minut po přestávce. Horáček dal milimetrový pas za obranu Chlupovy a ten na dvakrát překonal branaře hostí. Minutu na to se ukázala nová akvizice v podobě Tondy Hájka. Přesný centr na malé vápno, kde Chlup střelou přes hlavu zvýšil na rozdíl tří branek. V 60. minutě si Hlava drze šel pro penaltu, rozhodčí Barcuch ponechal výhodu a útočné duo si vyměnilo balon a Chlup zkompletoval během jedenácti minut hattrick. V 67. minutě, kdy už byl na hřišti i příslušník Hamáček se zrodila další golová akce. Z pravé strany přišel centr a Petr Hamáček vstřelil na dvakrát svůj první gol v harrachovském dresu. Běžela 81. minuta a "Pedinho" dal čtvrtý gol, po centru Martina Davida doklepával do prázdné branky na 6:0. Debakl hostí zakončil reprezentant Hájek, když obešel dva protihráče a z velkého vápna ranou pod břevno uzavřel skore zápasu na 7:0. Rádlo bylo určitě nejslabším týmem, který nastoupil v jarní sezoně na našem "domácím" hřišti v Kořenově a tak po právu sestupuje s okresního přeboru do pralesa. Naopak Harrachov se po 28 letech raduje z postupu do I. B třídy a všechny zveme na poslední zápas s Kokonínem na nově otevřený stadion do Harrachova....

FK JISKRA HARRACHOV - Rádlo 7:0 (1:0)

GOLY : 49., 50., 60. a 81. Chlup, 25. Hlava, 67. Hamáček, 90. Hájek

SESTAVA : Hefert - Bergmann, Horáček, Grossberger, Barbořák - Žídek, Rýdl (46. Hájek), Kyncl, David M. - Hlava (62. Hamáček), Chlup

Rozhodčí : Barcuch, Hušek